Mister Deejay :: Forumi :: ::Main Floor Oddelek:: :: DJ
 
<< Prejšna tema | Naslednja tema >>
Novation Twitch(?)
Moderatorji: Admin, David
Avtor Tema
DJSovereign
nov 18 2011, 13:52
Registriran član #5792
Pridružen: jun 05 2008, 22:17

Sporočila: 355



...Zanima me vaše mnenje, kaj pravite na ta kontroler in če ima že kdo kakšne izkušnje z Novation Twitch? Odločam se o nakupu in zdi se mi, da ponuja vse tisto kar iščem, ampak nisem ravno siguren glede "touch strip-ov" - kako se obnese "pitch-bending" - sploh s comercialno glasbo...
Nazaj na vrh
DJSovereign
nov 18 2011, 13:56
Registriran član #5792
Pridružen: jun 05 2008, 22:17

Sporočila: 355

...Pioneerjevi kontrolerji so ogromni, kar se mi zdi pravi "turn off", niti mi ni všeč njihov občutek in sam dizajn.

...Pri Denon-u MC 6000 me moti celotna postavitev, tudi jog-i me odbijajo, nevem zakaj. Poleg tega pa je narejen preveč splošno za vse - torej vse in nič - razen tega, da je omogoča "stand-alone mixer" varijanto... nima več za ponudit nič drugega.

...Traktor S4/S2 ...postavitev idealna, odličen filing jog-wheelov, funkcionalnost top, moti me le dejstvo, da imajo z windowsi žal preveč težav, razen redkih izjem (tudi sam sem izkusil, en dan delal na špilu brez problema, na drugi dan pa pokanje v zvoku in krajše zmrznitve, kljub temu, da sem sprobal najrazličnejše "rešitve" na forumih in youtube-u) ...poleg tega pa bi se finančno rad omejil na 500-600€ za kontroler (v tem primeru bi sicer S2 še bil ok).

...Vestax VCI 400 ...pride ven komaj decembra, cena okoli 800€, zraven VDJ (kar ne vem, če se naj jočem ali smejem), zgleda drugače bolj kovinska različica S4, ampak ti vestaxovi disk jog-i mi prav tako ne ugajajo + postavitev jog-ov spodaj, sploh po tem, ko sem sprobal S4 ...vidim, da mi je bolj idealna postavitev v stilu S4/S2

Nazaj na vrh
TurboT
nov 18 2011, 14:13
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
pol imaš še S2 ki si ga sam omenil, MC3000 so malo popravili postavitev pitcha, če si bling bling pa Pioneer Ergo-V ali pa mogoče novi Numark N4. Aja, mogoče bi poskusil tudi z Macom over PC?:)lpt
Nazaj na vrh
Spletna stran
matej___
nov 18 2011, 14:19
Registriran član #7068
Pridružen: avg 23 2011, 00:03

Sporočila: 8
Če si vsaj malo resen okoli vrtenja z prenosnikom ti naj bo mac prvi na shopping listi.
Nazaj na vrh
Ragy
nov 19 2011, 01:28
Registriran član #1346
Pridružen: sep 09 2004, 20:29

Lokacija: Murska Sobota
Sporočila: 594
Kak pa je kaj ta DDJ Ergo??? Je vreden nakupa?
Nazaj na vrh
DJSovereign
nov 19 2011, 15:32
Registriran član #5792
Pridružen: jun 05 2008, 22:17

Sporočila: 355
@Turbo ...še najbolj se odločam med Traktor S2 in Novation Twitch...

...Pioneer DDJ Ergo ...preveč "entry-level" kontroler in koliko sem pogledal na youtube-u filme, so ciljna publika zares srednješolci. Dejstvo je, da mi je funkcijska zmožnost poglavitna. Se mi pa zdi drugače zanimivo kako so vključili svetlobno spremembo (lučke pri jog-u), ko vključiš filter itd. Malo poživi in naredi pravo manjše disco vzdušje, ampak vprašanje je, kak se odziva s Traktorjem. Serato Itch še gre namesto Traktorja, ampak VDJ...

@matej___ ...razumem zakaj kot prvo mac-a, bi pa bilo fajn, da stvarca deluje ok tudi na pc-ju...
Nazaj na vrh
TurboT
nov 19 2011, 16:52
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
Ergo je res entry level, plus tega je usb-bus powered, kar je zelo rizično. Delal bo pa s tremi programi in sicer Traktor, Serato Intro in VDJ. VDJ je drugače zelo dober program, v določenih stvareh boljši od Traktorja, se ga pa drži slab sloves ker od začetka ni bil pro. Sem rolal parkrat z njim in dela v 0. Ergo je prelomnica za VDJ ker jim je končno Pioneer nardil kontroler za njihov software (čeprav bo delal z drugimi tudi) Kar se tiče pc/mac vprašanja, itak da vse dela z obema. Vprašanje je, ali imaš laptop samo za to, pregovorno pa so maci bolj stabilni.Na pc-ju zna včasih Asio kakšno zagost ali pa se kakšni procesi zaženejo ki se ne bi smeli. Ampak če imaš težave bi probal z macom na tvojem mestu! lpt


[ Urejeno nov 19 2011, 16:54 ]
Nazaj na vrh
Spletna stran
DJSovereign
nov 19 2011, 23:31
Registriran član #5792
Pridružen: jun 05 2008, 22:17

Sporočila: 355
...Hvala za mnenja! Kaj pa pravite na Vestax VCI300? Sicer bi potem rabil še zraven VFX1 vestax effector, ampak tak nasplošno...

...sam ne rabim ravno 4-kanale, rad pa vključim efekte, sploh brez filterja si skoraj več ne predstavljam... pa še kovinska izdelava v primerjavi s Traktorjem S4/S2. Me pa redno ta Twitch muči... baje je sam pitch lažje štelat z rotacijskim gumbom (tudi xone dx ga ima), zdaj ti "touch-stripe" so baje lepo natančni za "pitch-bending", za "scratch-at" baje niso, dajo pa dober "backspin" effekt ...drugače tudi scratcher nisem... se mi pa zdi še dodatno super, da omogoča "needle-drop". Ampak kot prvo nimam z novation nobenih izkušenj, poleg tega pa je to prvi taki kontroler, kar je res vprašanje kak se resnično odziva ta touch sistem. Mi pa potenciometri deluje izjemno plastični, zasledil sem pa tudi, da linefaderja in crossfader niso najbolj trdni, res pa je, da tudi na S4 mi niso dajali neke posebne kvalitete...
Nazaj na vrh
TurboT
nov 20 2011, 04:36
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
kaj pa vem - ne vestaxa ne novationa še nisem sprobal. Sprobal sem mc6000 in ddj-t1. Prvi je sicer vredu, ampak sem imel probleme tako s traktorjem kot z VDJ. T1 je pač pioneer feel, ampak dela pa vse v 0 in out of the box (mogoče pogrešam nek vizualni signal, + pa je needle search, direktni loading komada na katerikoli deck ter 4-channel implementacija ki dela res dobro). V tem cenovnem razredu je težka, čeprav je izbira kar velika. Če bi imel sam nekje do 800€ na razpolago bi si sigurno nabavil t1, ceneje pa ali mc3000 ali pa n4. S temi firmami, ki jih omenjaš je kar loterija. Ampak odvisno do preferenc, jaz drugega kot pioneer več sploh ne pogledam! Good luck! lpt
Nazaj na vrh
Spletna stran
 

Skoči:     Nazaj na vrh

Objavi to temo: rss 0.92 Objavi to temo: rss 2.0 Objavi to temo: RDF
Powered by e107 Forum System
 
 
Mister Deejay