Mister Deejay :: Forumi :: ::Main Floor Oddelek:: :: DJ
 
<< Prejšna tema | Naslednja tema >>
Kontroler/mixer?
Moderatorji: Admin, David
Avtor Tema
.nac
jul 31 2011, 22:05
Registriran član #6917
Pridružen: jan 02 2011, 21:18

Sporočila: 6
Mene pa zanima kaj so glavne prednosti pravih mixerjev s sposobnostjo kontroliranja Traktorja (npr. DJM-T1) v primerjavi z kontrolerji (S4, DDJ-T1)?
Namreč, sam sem včasih vrtel z CDJ-ji pa sem se naveličal peke CD-jev, zdaj bi pa rad neko dokaj prenosno all-in-one zadevo za kontrolo Traktorja, pa nevem ravno kaj je razlika med navadnimi kontrolerjemi in mixer/kontroler zadevami?
In če smo že pri kontrolerjih, priporočate S4 ali DDJ-T1 ali kaj drugega? Samo da ima vgrajeno zvočno kartico.
Nazaj na vrh
TurboT
jul 31 2011, 22:36
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
Kontrolerji tipa NI Traktor Control X1 služijo samo za hardversko kontrolo programja, še zmeraj potrebuješ mikser (in v tem primeru sound karto). All in one kontrolerji a la DDJ-T1. MC 6000 itd pa so kontroler/mikser/sound karta v enem. Čisto pravi hardverski mikser je pa izmed vseh menda samo Denon MC 6000. Kaj ti priporočati pa je odvisno od denarja ki si ga pripravljen odštet in preferenc. Nekje blizu skupaj so si s4, DDJ-t1 in MC6000. Nekateri imajo najraje Pioneerjev cdj feeling in se odločijo za ddj-t1. Nekaterim so všeč gumijaste tipke in Denon, ker radi ponudijo biggest bang for the buck ob vrhunski kvaliteti. Odvisno je tudi s katerim programom bi rad vrtel (Traktor, Virtual)....pri DDJ-T1 dobiš Traktor vključen v ceno, Denon je recimo full blown mikser z xlr izhodi, boothom, 2xmic...kar ostali nimajo in dela perfektno tudi z Virtualom, s4 je najbrž izmed vseh najbolje integriran s traktorjem. Ne vem kakšne imaš osebne preference! lpt


[ Urejeno jul 31 2011, 22:40 ]
Nazaj na vrh
Spletna stran
sebastiasDJ
avg 02 2011, 00:56
Registriran član #7045
Pridružen: jul 29 2011, 22:12

Sporočila: 4
Če se odločaš med s4 ali ddj-t1 ti priporočam ddj-t1. Imam doma in sem res zadovoljen. Je pa zdej to use stvar posameznika kot je TurboT rekel... Če si navajen na pioneer je ddj-t1 res dober. Če maš rad drgačne knofe spet neki druzga in tko naprej...
Nazaj na vrh
djABE
avg 02 2011, 13:50
Registriran član #6521
Pridružen: jan 28 2010, 16:07

Sporočila: 278
S4 dobis z originalno verzijo traktorja. Men daje obcutek da je bl primeren za dinamicno mixanje. Ddj t1 omogoca vsakmu da gre takoj is cdj-ov na kontroler. Ddj t1je tut dost vecji. Razlika v ceni he tut dost velika. Mas pa tut xone dx. Sam sem ravno narocu. Znizan je iz 1300 NA 600e. Pride s serato itchem in nova verzija je baje bomba. Loh so ga zmapperas s traktorjem, js ga bom potem uporablu v kombinaciji z control x1
Nazaj na vrh
 

Skoči:     Nazaj na vrh

Objavi to temo: rss 0.92 Objavi to temo: rss 2.0 Objavi to temo: RDF
Powered by e107 Forum System
 
 
Mister Deejay