Mister Deejay :: Forumi :: ::Main Floor Oddelek:: :: DJ
 
<< Prejšna tema | Naslednja tema >>
DJ oprema
Pojdi na stran   <<        >>  
Moderatorji: Admin, David
Avtor Tema
TurboT
okt 18 2011, 18:33
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
lp

No za 1000€ imaš recimo na voljo kup zanimivih možnosti:

1. Denon Dnx-120 + 2x dns 1200. Zelo zanimiv in mobilen 2channel komplet. Player deluje z Virtual in Traktor, bere mp3cd-je, usb in ima integrirano sound karto. Se pravi si takoj ready 2 go za vse možne scenarije. Morda zamenjaš Denonov mikser s Pioneerjevim djm 250. Recimo.

2.Pioneer ddj-t1. 4-channel kontroler po zadnjih cenah nekje okrog 899€. Luštna zadeva, kot da bi imel djm400 in 2xcdj400. Kontroler je sicer samo kontroler, kar pomeni da brez kompa nič ne igra.

3.Pioneer DJM 700 + Native Instruments Audio 2 dj + recimo en Traktor Kontrol x1. Nekje 1100€ Tudi luštna kombinacija, kasneje morda še vzameš en X1 + 4channel sound karto če hočeš upoarabljat 4 kanale. Imaš pa fajni komplet za vse scenarije (mikser present ali ne)

4.Denon MC 6000. 4-channel kontroler, deluje s Traktor ali Virtual. Izmed vseh kontrolerjev edini oziroma prvi tudi full-blown mikser, se pravi lahko nanj priklopiš zunanje source (cd playerji, gramofoni).

5.Denon Dn-x 600 + x1 ali sc2000. Digitalni 2-channel mikser z efekti in hi-quality sound karto. Kontroler ali X1 ali pa Denon Sc2000 recimo!

Potem je še tu kup kontrolerjev, kar je vse odvisno od preferenc, Allen & Heath opcije je obdelal djABE zgoraj. Vse možnosti so pač computer-based, ker dvomim da boš nabavil playerje zgolj s cd drajvom. Mogoče se odločiš za all Pioneer in si vzameš njihov 350 komplet (nekje 1600€ s kovčkom vred).....ali pa greš "all Traktor" in si ogledaš njihova Native kontrolerja s4 & s2!
Tukaj v teh okvirih bi se jaz gibal s 1000€. Možnosti je mali milijon, omejil sem se vglavnem na dve omenjeni firmi in na najbolj mainstream popularne izdelke. Nekateri so pro, drugi semi-pro! Konec koncev pa je kot da kupuješ avto. Kdo ve, zakaj se je nekdo odločil ravno za tega, ampak če mu ustreza, zakaj ne. Nekatere firme so pač pregovorno izbor profesionalcev. In če se tukaj pozkušaš zgledovat nimaš kaj zgrešit. Upam da ti kaj pomaga!lpt


[ Urejeno okt 18 2011, 18:45 ]
Nazaj na vrh
Spletna stran
JureM
okt 18 2011, 19:59
Registriran član #5631
Pridružen: feb 29 2008, 00:00

Lokacija: GO Tolmin
Sporočila: 128
sam si lastim 2x denon dn-s1200 in moram pohvalit, da zadeva deluje odlično. cdji, mp3ji, usb ključi delujejo super, pravtako midi način preko traktorja ali virtual dja, samo priklopiš, gonilnike inštaliraš in zadeva deluje (brez kakšnega mapiranja itd.). všeč so mi tudi vgrajeni efekti in filtri. zanimiv je tudi priklop tipkovnice in povezava dveh playerjev za izmenjavo podatkov. tudi cenovno so dokaj ugodni oz primerljivi s cdj 400
Nazaj na vrh
djABE
okt 18 2011, 21:11
Registriran član #6521
Pridružen: jan 28 2010, 16:07

Sporočila: 278
Tut js sm meu dn-s1200. Meni se zdijo velik bolj kvalitteno narjen k pa cdj 400. tko k je reku JureM, velik za mejhno ceno. Edin problem je k pridš na CDJ od Pioneerja je šok, no vsaj pr men je biu. Skor v vsakmu klubu majo pa Pioneerje tko da to zna bit problem.
Nazaj na vrh
JureM
okt 18 2011, 21:44
Registriran član #5631
Pridružen: feb 29 2008, 00:00

Lokacija: GO Tolmin
Sporočila: 128
jst mam midi preko traktorja, tako da gredo vsepovsod z mano :)
Nazaj na vrh
sQaRy
okt 20 2011, 09:08
Registriran član #7097
Pridružen: okt 16 2011, 20:33

Sporočila: 25
Ja kontrolerja raj nebi meu ker sm bral na drugih forumih, da so začeli s kontrolerji in so preprosto prtisnl sync button in so se tko razvadl pol so pa začel po klubih mixat so kupil pa bulšo opremo za dj-janje brez PC so mel pa velike probleme z beatmach-om.Kar se tiče pa denona , ko že vsi avte primarjate, jst nebom kupu avta k je dobr, če mi ni ušeč. Če zastopte. Mam rajš avto k je mal slabši pa da mi je ušeč pa se bom z veseljem z njim vozu. Tku da sm razmišlu da bi si kupu cd player : RELOOP RMP - 2 MK2 in mešalko : RELOOP RMX - 20 BLACKFIRE EDITION Če ma kdo iskušnje z rmp2 bi ga prosu da svoje mnenje. Hvala za odgovore!!!
Nazaj na vrh
TurboT
okt 20 2011, 16:47
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
sQaRy je napisal ...
Ja kontrolerja raj nebi meu ker sm bral na drugih forumih, da so začeli s kontrolerji in so preprosto prtisnl sync button in so se tko razvadl pol so pa začel po klubih mixat so kupil pa bulšo opremo za dj-janje brez PC so mel pa velike probleme z beatmach-om.Kar se tiče pa denona , ko že vsi avte primarjate, jst nebom kupu avta k je dobr, če mi ni ušeč. Če zastopte. Mam rajš avto k je mal slabši pa da mi je ušeč pa se bom z veseljem z njim vozu. Tku da sm razmišlu da bi si kupu cd player : RELOOP RMP - 2 MK2 in mešalko : RELOOP RMX - 20 BLACKFIRE EDITION Če ma kdo iskušnje z rmp2 bi ga prosu da svoje mnenje. Hvala za odgovore!!!


Seveda se vsak odloči po svoje in konec konec koncev na koncu prevlada price/performance dejavnik. Kar se pa tiče argumenta o beatmachingu pa je to špekulacija ki se je poslužujejo dj-ji, ki so delali v času ko pač te možnosti ni bilo. Iz kontrolerja na boljše lahko greš samo na Pioneer cdj serijo, katere člani so pa vsi istočasno tudi midi capable. V bližnji prihodnosti mp3/cd playerjev ne bo več brez te opcije, ker je enostavno čas šel naprej. Tudi če uporabljaš sync ali pa ne, ti vrtenje z računalnikom odpre nove svetove. Samo organizacija, visual display waveforma in iskanje komadov so balzam napram nočni mori proti cd/usbmp3 variantam (ok - usb ključki še nekak gredo, ampak peka cd-jev in prenašanje torb v letu 2011 pa je res no-go). Super je če se hočeš naučit beatmachinga in sem mnenja, da bi vsak to tako ali tako moral znati. Gre samo za future proof zadevo. In player brez midi-podpore je dandanes dinozaver. Sicer pa poglej si - oglasi so polni 100-k, 200-k, 800-k, ker se je scena totalno pretransformirala. Jaz osebno bi si raje nabavil player kontroler z midi in soundkarto, tudi če bi hotel miksat na klasični način - to še vedno lahko počneš. Če pa te po drugi strani enkrat zamika komputer pa moraš totalno zamenjat gear! Dobronameren nasvet - ti pa narediš kakor hočeš! lpt
Nazaj na vrh
Spletna stran
djABE
okt 20 2011, 17:22
Registriran član #6521
Pridružen: jan 28 2010, 16:07

Sporočila: 278
Aplavz za TurboT, lepo napisu :)
Nazaj na vrh
sQaRy
okt 20 2011, 21:26
Registriran član #7097
Pridružen: okt 16 2011, 20:33

Sporočila: 25
Res si lepo napisal in sm tud mal razmišlov od tega... pač tehnologija gre naprej...zato sm se dokončno odločil za timecode vinyl in malo bolšo mešalko : http://www.u-grooves.com/product/reloop_rp_1000_mk_3.html http://www.u-grooves.com/product/allen_heath_xone_22.html http://www.u-grooves.com/product/native_instruments_traktor_scratch_duo_2.html
In hvala za odgovore!!!
Nazaj na vrh
djABE
okt 20 2011, 22:01
Registriran član #6521
Pridružen: jan 28 2010, 16:07

Sporočila: 278
mixer - dobra izbira
timecode vinyl - dobra izbira
gramofoni - Js neb tega kupvou... tut ne vem če je direct drive? Za 400€ že dobiš 2x Technics pa je top shit. Kkšni Stantoni pa Numarki so vredu tega pe ne bi vzeu.
Nazaj na vrh
sQaRy
okt 21 2011, 16:29
Registriran član #7097
Pridružen: okt 16 2011, 20:33

Sporočila: 25
Ja tuki u tej trgovin ni neke velike izbire... Ve mogoče kdo še za kkšno?
Nazaj na vrh
Pojdi na stran   <<        >>   

Skoči:     Nazaj na vrh

Objavi to temo: rss 0.92 Objavi to temo: rss 2.0 Objavi to temo: RDF
Powered by e107 Forum System
 
 
Mister Deejay