Mister Deejay :: Forumi :: ::Main Floor Oddelek:: :: DJ
 
<< Prejšna tema | Naslednja tema >>
TRAKTOR S4/PIONEER DDJ-T1
Pojdi na stran   <<        >>  
Moderatorji: Admin, David
Avtor Tema
DJSovereign
jan 20 2012, 21:12
Registriran član #5792
Pridružen: jun 05 2008, 22:17

Sporočila: 355
imel laptop namenjen samo za djanje in zato sem ga tudi z namenom & istim mnenjem, da treba imeti laptop samo za djanje in pošlihtane zadeva, pa bo delalo... pa zakaj bi ravno meni... s tem upanjem sem ga tudi vzel in meni se, žal ni izšlo. In ko sem pobrskal na NI Forumu, vidiš da se ti probleme ponavljajo v nedogled. Rešitve s strani NI še vedno ni, samo poskusi, ki blažijo in delujejo samo nekaterim - ponavadi pa so probleme povzročali take malenkostne stvari, da f*ck. Meni ni marsikaj od omenjenega pomagalo. Včasih je delalo ok, potem pa na drugi dan več ne. Sam sem bil navdušen nad njim, ampak žal, zaradi tega, da nikoli nisem vedel več kaj me čaka vsakič, ko sem ga prižgal, pač deloval "nesiguren".

Z mojimi izkušnjami z njim samo dopolnim to, da obstajajo tudi taki, ki so imeli in imajo probleme s samim kotrolerjem in teh seveda ni malo. Samo da obstajamo - to je to.

Vsekakor pa sem kljub vsemu mnenja, da je S4 prekleto dober kontroler. Sam bi mu pa le dal neplastično ohišje in crossfader zamenjal z nečim kvalitetnejšim, sploh za to ceno kotrnolerjam, ker meni je dajal enak občutek kot crossfader na DDM4000, tak. Veš, da bi profesionalnost zgledala in se občutila na vsakem kotiču.
Nazaj na vrh
TurboT
jan 20 2012, 21:23
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
problem pri all in one kontrolerjih je tako kot z vsemi kombiniranimi zadevami v vseh panogah - ne delajo tako dobro kot posamezne stvari, ker pač ne morejo in ne smejo (tudi zaradi cene). Zato sem mnenja potem ko sem sprobal Mc6000 in t1, da nič ne more zamenjati mikser feelinga in kvalitete, ki ga imajo pro klubske mize (recimo djm serija, xone in denon x serija). Zato mislim da je pametneje investirat v pravi klub mikser (morda celo z zvočno integrirano) in si zraven omislit kakršenkoli kontroler (x1, sc2000. mc1000......). Mikser je le mikser in največ pripomb je ravno na klasične mikser zadeve (cossfader, potenciometri, level metri, zvok itd). Kontrolerji itak samo kontrolirajo software. Zato - raje mikser in kontroler posebej....malo več denarja, ampak se po mojem splača! lpt
Nazaj na vrh
Spletna stran
Horhe
jan 21 2012, 17:08
Registriran član #4951
Pridružen: mar 15 2007, 14:47

Sporočila: 70
Jaz imam pa računalnik za vsakodnevno rabo pa vse štima ... zaenkrat :D
Nazaj na vrh
DJSovereign
jan 21 2012, 21:38
Registriran član #5792
Pridružen: jun 05 2008, 22:17

Sporočila: 355
...kaj če bi jaz šel z vašo srečo loto špilat, ker moja, kot zgleda je zanič ;)
Nazaj na vrh
matej___
jan 22 2012, 11:05
Registriran član #7068
Pridružen: avg 23 2011, 00:03

Sporočila: 8
Kaj pa če bi preprosto maca kupil in bi bli vsi tvoji problemi rešeni? Ne vrtijo praktično vsi pro dji v svetu brez razloga z maca.
Nazaj na vrh
DJSovereign
jan 22 2012, 12:20
Registriran član #5792
Pridružen: jun 05 2008, 22:17

Sporočila: 355
pa ja, vse fajn in prav, ampak kaj pa boš, ko prodaš opremo, nabaviš STVAR zato, ker vidiš kaj je zmožno, po potrebnih specifikacijah vidiš, da bo delovalo. Potem pa nabaviš in stvar ne dela, na vsaj enkrat boljšem prenosniku, od normalnih specifikicaj - ne minimalnih(!).

A boš vzel pol leta prisilnega dopusta, dokler mac-a ne nabaviš? Ne moreš si ravno to privoščiti, sploh pa takrat ko maš špile enga za drugim.

Če za nekaj računaš, da si pripravljen odšteti 1000€, na koncu pa te stane 2000€, samo zato, ker nekaj ne deluje, kot bi treba oz. reklamirajo z gotovostjo, kar se na koncu izkaže za tveganje, bi se marsikdo, še preden stvar nabavi, obrnil in odšel ...kaj šele, da bi plačal enkrat več.

Glede teh univerzalnih odgovorov z mac-om… :D najboljše, da na embalažo začnejo kar gor davat oznako "FLAWLESS WORK GUARANTEE ONLY WITH MAC OSX!" ...pravzaprav se ne bi niti čudil, glede na to, da še vedno niso rešili prvotno težavo. Tudi jaz sem vzel S4 zato, ker NAJ BI deloval na windowsu, ne zato, da bom potem kupil še mac-a dodatno zraven. In da se bo težava popravila z updati, pa žal temu ni bilo tako, in tu me je NI konkretno razočaral - saj še vedno ni rešeno, niti niso padle kakršne koli rešitve, vse je kar je, je prišlo s strani uporabnikov, kateri so se popolnoma sami vrgli v reševanje težave.

+tega pa, ko si profič, boš itak vrtel na najboljše kar pač je trenutno na razpolagi na trgu, oz. bom rekel tako, kar je najmočnejše, ker veliko pri tem ima zraven prste tudi propaganda, tako je bilo in (najverjetneje) vedno bo.



[ Urejeno jan 22 2012, 12:23 ]
Nazaj na vrh
matej___
jan 22 2012, 13:41
Registriran član #7068
Pridružen: avg 23 2011, 00:03

Sporočila: 8
Čakaj malo, špile imaš enega za drugim in ti je težko investirati teh tisoč eur. v "orodje" za delo, ki ga dobiš povrnjenega v enem mesecu če ravno ne delaš za drobiž? Zanimivo...

Z zadnjim odstavkom se tudi ravno nemorem strinjati, zakaj potem "nihče" ne vrti recimo z alienware prenosnikom, kateri hitro stane za 2-3 macbooke?

Potrebno se bo sprijazniti, da windowsi za pro audio rabo pač niso najbolje zoptimizirani, v studiu, kjer si lahko privoščiš kakšen droupout vsake toliko ni problema, za live rabo pa je osx must-have.
Nazaj na vrh
DJSovereign
jan 22 2012, 15:09
Registriran član #5792
Pridružen: jun 05 2008, 22:17

Sporočila: 355
...sicer nevem, kaj ti je zdaj tu čudno, ampak ok, nima veze ...saj mi ni treba nikomur polagati karte na mizo ...dejstvo je, da so cene v različnih koncih regijah včasih že prav smešno različne. Včasih delaš za več, včasih za manj. Če so pogoji super, delam raje večkrat za manj, kot enkrat za več, sploh če imam popolno svobodo pri glasbi. Moje mnenje. Danes pa res ni problem najeti kakega dj-a ali nekoga, ki se samo ima za dj-a, da bo vrtel glasbo in delal za še enkrat manjšo ceno. Žal. Odločitev je pač stvar samega posameznika... sam nisem profič, začetnik pa tudi že lep lep čas ne.

...rad bi rekel le še to, da če se reklamira, da dela na os x in na windowsih, potem naj pač stvar funkcionira, saj se plača za to. Drugo je ko stvar ne laufa zaradi uporabnika.

...in zakaj ne z alienware? Meni se zdi čisto enostavno glede Appla... marketing (že s same zgodovine PC vs. Apple, se samo nasmejiš)(in primer npr. Pioneer).

no, ne glede, še vedno sem mnenja, da je S4 odličen kontroler. Ampak od začetka, ko je izšel še vedno niso popravili težave, ki jih (da se bom izognil "da jih") "zna" povzročati. Da windowsi zgleda niso zoptimizirani za pro audio rabo in je pač potrebno imeti os x. Se čisto strinjam. Vendar potem, še enkrat, naj se nekaj ne reklamira z enakostjo... seveda pa danes ni mar, samo da se čim več proda...

...SPLOH PA, DRŽIMO SE TEME ...it has been said, in to je bil moj namen...


[ Urejeno jan 22 2012, 15:21 ]
Nazaj na vrh
kristjan
feb 02 2012, 00:26
Registriran član #6790
Pridružen: sep 11 2010, 20:20

Sporočila: 59
živjo čist tku upršanje... kaj pa kej traktor s2 a ma kdu kej iskušn z njim a je ql? :-)
Nazaj na vrh
TurboT
feb 02 2012, 07:23
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
Kar se tiče izdelave je najbrž popolnoma v ligi S4, trenutno pa ima NI akcijo in je znižan na 399€, tako da če razmišljaš o nakupu je zdaj pravi čas:)
Nazaj na vrh
Spletna stran
Pojdi na stran   <<        >>   

Skoči:     Nazaj na vrh

Objavi to temo: rss 0.92 Objavi to temo: rss 2.0 Objavi to temo: RDF
Powered by e107 Forum System
 
 
Mister Deejay