Mister Deejay :: Forumi :: ::Main Floor Oddelek:: :: DJ
 
<< Prejšna tema | Naslednja tema >>
Uporaba mešalke kot ojačevalca
Moderatorji: Admin, David
Avtor Tema
Lpp7
okt 14 2012, 02:05
Registriran član #7360
Pridružen: okt 14 2012, 01:44

Sporočila: 1
Pozdravljeni,
 
Verjamem, da bo moje vprašanje komu zvenelo butasto, a po dolgem iskanju nisem nikjer našel odgovora na vprašanje, če se da aktivno mešalko, pri dj postavitvi uporabiti namesto ojačevalca in na njo vezati še eno mešalko, ki je povezana s cd-jkami(cdjka-->cd predvajalnik)? Gre za to, da sem iz druge roke dobil pasivne zvočnike, zraven katerih sem vzel še aktivno mešalko, ki pa ni dj-mešalka ampak je navadna. Pri vrtenju bi rad uporabljal dj-mešalko, skupaj z dvemi cdjkami, zato me zanima če se da dj-mešalko, na katero sta zvezani dve cdjki povezati z mešalko in to mešalko nato z zvočniki (tako, da bi moja trenutna mešalka v tej postavitvi delovala samo kot nekakšen ojačevalec)? Drugače me pa tudi zanima, kaj menite o vrtenju glasbe samo s to navadno mešalko in dvemi cdjkami? Ali je veliko bolj težavno vrteti z navadno mešalko? 
 
Lep pozdrav, pa hvala za razumevanje :)


[ Urejeno okt 14 2012, 02:07 ]
Nazaj na vrh
JureM
okt 14 2012, 09:55
Registriran član #5631
Pridružen: feb 29 2008, 00:00

Lokacija: GO Tolmin
Sporočila: 128
seveda se da. poglej kakšne izhode imaš na dj mixerju (po vsej verjetnosti xlr ali chinch) in z ustreznimi kabli priklopiš na aktiven mixer. vrtenje na aktiven mixer je v principu isto (imaš potenciometre za visoke, srednje, nizke tone) le-ti so pri dj mixerju malo bolj narazen in malo večji, ker pri teh studijskih mixerjih je vse tako skupaj. tudi funckija preposlušanja na slušalkah je na studijskih mixerjih omogočena, tako kot na dj.
Nazaj na vrh
JureM
okt 14 2012, 09:57
Registriran član #5631
Pridružen: feb 29 2008, 00:00

Lokacija: GO Tolmin
Sporočila: 128
če pa sporočiš točen model dj mixerja in aktivnega mixerja, ti lahko podamo točen kabel, ki ga rabiš za priklop oz vhode, izhode kam priklopit.
Nazaj na vrh
 

Skoči:     Nazaj na vrh

Objavi to temo: rss 0.92 Objavi to temo: rss 2.0 Objavi to temo: RDF
Powered by e107 Forum System
 
 
Mister Deejay